Blog - co nowego?

Samochody ciężarowe z zamontowanym dźwigiem HDS to obecnie jedne z najbardziej wszechstronnych aut, wykorzystywanych zarówno w transporcie, jak i w usługach stacjonarnych. Trudno sobie wyobrazić współczesną gospodarkę bez wykorzystywania hydraulicznych dźwigów samochodowych, które są przydatne zarówno do transportu towarów ponadgabarytowych, jak i świadczenia różnorodnych usług wykorzystujących dźwigi i wysięgniki. Usługi HDS charakteryzują się dużą różnorodnością i dlatego są wykorzystywane w bardzo wielu branżach.

Transport HDS

Podstawowym i najbardziej standardowym zastosowaniem aut z HDS jest transport towarów, charakteryzujących się dużą wagą bądź nietypowymi rozmiarami. Auta tego rodzaju mogą przewozić między innymi maszyny budowlane, kontenery bądź materiały budowlane, czyli wszystko to, czego nie da się przewieźć zwykłym autem z przyczepką. Jednak możliwość przewożenia nietypowych ładunków to nie jedyna zaleta transportu HDS. Dodatkowym plusem jest to, iż każde auto wyposażone w hydrauliczny dźwig samochodowy może być także wykorzystane do załadunku i rozładunku towaru. W praktyce oznacza to, iż cała usługa związana z przetransportowaniem danego towaru odbywa się przy użyciu jednego auta - bez konieczności wykorzystywania dodatkowych dźwigów, wózków widłowych bądź innych niezbędnych sprzętów.

Usługi stacjonarne

Auta wyposażone w hydrauliczne dźwigi samochodowe mogą być wykorzystywane nie tylko do transportu, ale także do wykonywania prac stacjonarnych, które wymagają zastosowania dźwigu. Przykładem może być podawanie różnorodnych materiałów (na przykład palet bądź drewna) bezpośrednio na miejsce prac (na przykład dach), co znacznie przyspiesza i ułatwia wszelkie prace budowlane. Usługi HDS mogą być także świadczone przy montażu wysokościowym - między innymi tablic reklamowych bądź elementów konstrukcyjnych. Niektóre z samochodów HDS są także wykorzystywane w przemyśle leśnym, gdyż ich konstrukcja umożliwia przenoszenie ściętych drzew na naczepy aut. Dodatkowym plusem dźwigów HDS jest możliwość wykorzystania różnorodnych uchwytów i akcesoriów, co sprawia, iż mogą one przenosić niemal każdy rodzaj ładunku.

Transport HDS - ze względu na swoją uniwersalność i wszechstronność - jest wykorzystywany przez wiele gałęzi gospodarki. Jego główną cechą jest kompleksowość, która nie tylko ułatwia prowadzenie wszelkich prac, ale także zaoszczędza czas oraz pieniądze.