Blog - co nowego?

Już od wielu lat liczba inwestycji budowlanych w Polsce systematycznie rośnie - i to zarówno w zakresie budownictwa mieszkaniowego, jak i usługowego. Niemal w każdym polskim mieście z roku na rok wzrasta liczba potężnych biurowców, kilkunastopiętrowych wieżowców, dróg i autostrad czy ogromnych obiektów sportowych. Ich budowa wymaga zastosowania nowoczesnych rozwiązań, które nie tylko muszą sprostać stale rosnącym zapotrzebowaniom klientów, ale także poprawiają jakość pracy i zwiększają jej bezpieczeństwo. Takim rozwiązaniem są usługi HDS, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Na czym polega transport HDS

Transport HDS - oferowany przez wyspecjalizowane w tym zakresie firmy transportowe - polega na wykorzystaniu samochodów ciężarowych, które są wyposażone w specjalne żurawie, zamontowane na naczepie auta. Dzięki temu transport HDS umożliwia nie tylko przewożenie samych towarów, ale także ich załadunek i rozładunek, bez konieczności korzystania z dodatkowych urządzeń dźwigowych. Większość żurawi HDS posiada udźwig od kilku do kilkunastu ton, co ułatwia przewiezienie i rozładowanie wyjątkowo ciężkich obiektów, takich jak materiały budowlane, agregaty, kontenery, słupy, konstrukcje metalowe oraz wszystkie te przedmioty, które charakteryzują się dużą wagą bądź nietypowymi gabarytami. Warte podkreślenia jest to, iż hydrauliczne dźwigi samochodowe są zazwyczaj wyposażone w różnego rodzaju dodatkowe akcesoria - na przykład haki, taśmy, przystawki bądź zewnętrzne uchwyty. Dzięki temu załadunek i rozładunek towarów jest bezpieczny i możliwy w niemal każdym miejscu, a wyposażenie auta w dodatkowe konstrukcje umożliwia wykorzystywanie go do różnych celów.

Zastosowanie hydraulicznych dźwigów samochodowych

Transport HDS - ze względu na swoje szerokie zastosowanie - może być użyty do różnych celów i w różnych sytuacjach. Usługi HDS są wykorzystywane przede wszystkim do transportowania towarów i ich rozładunku. Jednak występowanie dodatkowych akcesoriów umożliwia wykorzystanie hydraulicznych dźwigów samochodowych także do innych celów, między innymi:

- jako koparki (do wykonywania wykopów pod inwestycje budowlane),
- jako ładowarki (wykorzystywanej do załadunku materiałów sypkich),
- przy wycince leśnej (do której służą specjalne chwytaki, używane do przenoszenia drewna).

Rodzaj wykonywanych prac zależy od długości samego żurawia, jednak co warte podkreślenia większość z aut jest wyposażone w dodatkowe akcesoria, umożliwiające przedłużenie ramienia dźwigu nawet do około 20 metrów.

Transport HDS to obecnie jedna z podstawowych usług, która umożliwia przewożenie i rozładunek obiektów o nietypowych rozmiarach i dużej wadze. Szerokie zastosowanie samochodów tego typu sprawia, iż są one coraz częściej wykorzystywane na terenie całego kraju.